Најчесто поставувани прашања за Evergood Hydraulic црево и индустриско црево

П1: Можете ли да го произведете хидрауличното црево со моја сопствена марка?
О: Да, ние нудиме OEM услуга повеќе од 10 години. Можеме и OEM боја на црево, дизајн на бренд на црево, дизајн на налепници, пакување, должина, посебен работен притисок итн.
П2: Кој е вашиот MOQ за хидраулично црево?
О: Општо земено, нашиот MOQ е 300 до 1000 метри според различни големини на црева. За прв пат соработка, можеме да преговараме за тоа во зависност од нарачката.
П3: Кој е вашиот главен пазар?
О: Нашето хидраулично црево, црево за миење авион, црево за воздух, итн., Се продаваат добро во северна Америка, Јужна Америка, Европа, Блискиот исток, Азија, Африка, итн .
П4. Дали имате сертификат за квалитет?
О: Да, имаме извештаи за ISO, SGS, CE, MSHA и сродни тестови. Нашите одделение за црево за храна го положуваат сертификатот за ФДА.
П5: Постојат многу неквалификувани производи на пазарот, како можете да бидете сигурни дека имате контрола на квалитетот?
О: Прво, сертификатите можат да го докажат нашиот квалитет. Второ, ќе ви ги испратам нашите документи за контрола на квалитетот или какви било извештаи за тестирање на квалитетот за да видите колку строго го контролираме нашиот квалитет.
Трето, примерокот може да каже сè!
П6: Може ли да ни испратите бесплатен примерок за да го тестираме квалитетот пред да нарачате?
О: Да, можеме слободно да обезбедиме примерок за хидраулични црева и индустриски црева, но товарот и другите давачки ги плаќаат клиентите.
П7: Може ли да направам една мала нарачка за прв пат соработка за да го тестирам квалитетот на цревото?
О: Да, можеш. Но, pls knowубезно знаат мала цена цел ќе биде малку повисока од цената цел сад цел заради сите видови на трошоци.
П8: Кој е пакетот со хидраулични црева?
О: Yellowолта, сина, бела, про transparentирна амбалажа што може да исплива во вода. Може да се направи и како ваше барање.
П9. Кој е твојот рок на плаќање?
О: 30% Т / Т како депозит, и 70% пред породувањето.
П10: Можете ли да ни помогнете да го направиме царинењето?
О: Да, можеме. Можеме да ви помогнеме да пронајдете професионална компанија за царинење да го стори тоа.
П11. Што е со времето за испорака?
О: Општо, хидрауличното црево ќе трае 30 дена за еден контејнер. Индустриското црево ќе трае 25-30 дена за еден контејнер.
П1 2 : Можеме ли да ја посетиме вашата компанија?
О: Да, секогаш сте добредојдени да ја посетите нашата компанија. Но, сега поради COVID-19, можете да ја посетите во зависност од контролата на вирусот