храна цевка за црево за вода со храна
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Најдобро црево за вода за одделение за храна

Евергуд црево за вода со одделение за храна е без олово, без БПА, без фталат и не остава силен пластичен вкус во вашата вода за пиење. Тој е чист и безбеден, супер квалитетен со најдобра цена.

  • сина
  • зелена
  • бело
  • ОЕМ

local_shipping Fast shipping, Evergood hose supports wholesale and OEM orders. 25-35 days for timely delivery. Contact us soon to get latest price. 

Структура на цревото за вода за одделение за храна

Водно црево InnerTube: безбедно и чисто ПВЦ

Капак на цревото за вода: безбеден и чист ПВЦ

Зајакнување: Текстилно зајакнување со плетенка

Температура: -20 ° C до + 80 ° C

Безбедносен фактор: 4: 1

Апликација за црево за вода за одделение за храна

Црево за храна - треба да изберете за деловна индустрија во храна зависи од три работи: производи што минуваат низ цревото, температура на производите и работен притисок со кој работите. Оваа цевка за црево од храна за јадење се користи за пренесување вода за пиење . Ако сте во таква индустрија, разгледајте го ова црево за храна.

Карактеристики на цревото за вода за одделение за храна

Безбедно за пиење вода: Цревото е без олово, без БПА, без фталат и не остава силен пластичен вкус во водата за пиење. Т о зачувување на интегритетот и вкус на прехранбени производи, храна одделение црева се направени од материјали без вкус и мирис.

Подебели од вообичаените црева за вода за пиење: Цревото за вода со храна е 20% подебело од стандардните црева за вода за пиење, што го прави поотпорен на протекување и дупки за игла; Дополнителни издржливи: Машински приклучоци за максимална отпорност на корозија и краеви на ослободување од напрегање за поголема издржливост.

Продолжен век: УВ стабилизиран за подолг живот

food grade water hose
chat Comments (0)