добавувачи на индустриски црева
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Црево за испуштање вода

Добро, отпорно црево за испуштање вода е меко во флексибилност. Поддржете боја на OEM, дебелина на wallидот, работен притисок, температура. Најдобра цена и брза достава.

 • завиткајте
 • брановидни
 • црна
 • 1
 • 1.5
 • 2
 • 3
 • 4
 • 6
 • 8

local_shipping Fast shipping, Evergood hose supports wholesale and OEM orders. 25-35 days for timely delivery. Contact us soon to get latest price. 

Структура на цревото за испуштање вода

 • Внатрешна цевка за црево за празнење вода: црна синтетичка гума NR & SBR
 • Зајакнување: синтетички кабел со висока јачина
 • Капак на цревото за празнење вода: црна, завиткана завршна синтетичка гума
 • спецификација: 1/2 "-12"
 • Опсег на температура: -20 ℃ до + 80

Карактеристично црево за испуштање вода

 • Цревото за испуштање вода е меко во флексибилност и анти-стареење.
 • Фино отпорно на абење
 • Силен отпорен на удари
 • Отпорен на тврдо време
 • Отпорен на цврст озон
 • Добро е при позитивен притисок при празнење. Притисокот на пукање на цревото за празнење на водата е 3 пати или дури поголем од работниот притисок.

Апликација за црево за испуштање вода

 • Цревото за вшмукување вода може да се користи за испуштање на отпадни води, отпадна вода и сл., При нормална температура и општа неутрална течност.
 • Се користи за вшмукување и испуштање на вода и не-корозивни флуиди што се користат на преносни пумпи од страна на изведувачи, каменоломи и рудници.
water discharge hose
Бренд на црево
Евергуд
Име на производот
Црево за испуштање вода
Место на потекло
Кина
Материјал
гума
Најголем попуст на хидраулични црева
Поддршка
chat Comments (0)