црево за воздух
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Најдобро црево за компресор за воздух

Најдобро црево за компресор за воздух со помала тежина, добра флексибилност за продажба со конкурентна цена . Масовно црево за црево поддржува голем попуст по фабричка цена.

 • мазна
 • завиткајте
 • сина
 • црвено
 • црна
 • зелена
 • ОЕМ
 • 1/4
 • 3/4
 • 3/8
 • 1/2

local_shipping Fast shipping, Evergood hose supports wholesale and OEM orders. 25-35 days for timely delivery. Contact us soon to get latest price. 

Структура на цревото за компресор на воздухот

Црево InnerTube: црна синтетичка гума

Капак на цревото: Црна синтетичка гума, временски прилики, озон, отпорен на абразија

Зајакнување: Арматура со плетенка со текстил

Температура: -20 ° C до + 80 ° C

Безбедносен фактор: 3: 1

Апликација на црево за компресор за воздух

Идеално, цревото за воздух се користи на воздушни компресори, пневматски алати, системи за прскање бои, рударски вежби, пневматски машини за перење, компоненти на моторот и опрема за рударство во општата индустрија и други услуги.

Карактеристики на цревото за компресор

 • SGS, RoHs Standard, еколошка, анти-стареечка, анти-абење, структура на меко црево за воздух.
 • Продадени во фамилијарни компании на Hosepower, Conti-tech, итн.
 • Полесна тежина и полесна за носење и употреба.
 • Потрајна, супер силна адхезија помеѓу предиво и гума.
 • Против откачување и извртување, може целосно да задоволи со различни потреби.
3 црево за компресор за воздух од 4 инчиЦрево за воздушен компресор од 1 инчцрево за компресор за рефус
air compressor hose
Бренд на црево
Евергуд
Место на потекло
Кина
Материјал
гума
chat Comments (0)