добавувачи на индустриски црева
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Индустриско тешко црево за воздух

Најдобро црево за компресор за тешки напори со мека поддршка за флексибилност OEM боја, температура, марка, работен притисок со најдобра цена.

  • завиткајте
  • брановидни
  • црна
  • ОЕМ

local_shipping Fast shipping, Evergood hose supports wholesale and OEM orders. 25-35 days for timely delivery. Contact us soon to get latest price. 

Структура на цревото за компресор на воздухот

Црево InnerTube: црна синтетичка гума

Капак на цревото: Црна синтетичка гума, временски прилики, озон, отпорен на абразија

Зајакнување: Арматура со плетенка со текстил

Температура: -20 ° C до + 80 ° C

Безбедносен фактор: 3: 1

Апликација на црево за компресор за воздух

Идеално, цревото за воздух се користи на воздушни компресори, пневматски алати, системи за прскање бои, рударски вежби, пневматски машини за перење, компоненти на моторот и опрема за рударство во општата индустрија и други услуги.

Карактеристики на цревото за компресор

  • SGS Стандардна, анти-стареечка, анти-абење, структура на меко црево за воздух.
  • Продадени во фамилијарни компании на Hosepower, Conti-tech, итн.
  • Потрајна, супер силна адхезија помеѓу предиво и гума.
  • Против откачување и уривање, може целосно да задоволи со различни потреби.
heavy duty air hose
Бренд на црево
Евергуд
Место на потекло
Кина
Материјал
гума
chat Comments (0)