црево со најголем дел од пропан
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Црево со ТНГ Пропан

Цевката за испорака и трансфер на Evergood LPG / пропан е флексибилна и лесна лесна. Ги поминува CE и ISO сертификатите и има добра безбедност за употреба.

 • сина
 • црвено
 • црна
 • жолто
 • 1/4
 • 3/8
 • 1/2

local_shipping Fast shipping, Evergood hose supports wholesale and OEM orders. 25-35 days for timely delivery. Contact us soon to get latest price. 

Структура на цревото со ТНГ-пропан

 • Цевка за црево: соединение гума NBR
 • Зајакнување: Еден слој на ткаени арматури од влакна
 • Навлака: CR синтетичка гума
 • Постојана работа: -40 ℃ - + 90

Апликација на црево со ТНГ-пропан

Цревото за природен гас е погодно за пренесување течен или гасен гас ТНГ (течен нафтен гас), МПС (мешавина од пропилен-пропадиен), природен гас (ЦНГ), метан (CH4) итн.

Карактеристично црево со ТНГ-пропан

 1. Фино отпорно на абење
 2. Супер отпорен на масло
 3. Благ отпорен на хемикалии
 4. Отпорен на тврдо време
 5. Отпорен на цврст озон
 6. Мека во флексибилноста
 7. Лесно е да се инсталира
 8. долготраен работен век
bulk propane hose
Бренд на црево
Евергуд
Место на потекло
Кина
Материјал
гума
chat Comments (0)