црево за пареа
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

EN 853 1SN Црево за пареа

Супер отпорно на топлина EN 853 1SN црево за пареа може безбедно да работи под висок притисок. Масовно црево за пареа поддржува сопствена боја на црево, температура, работен притисок со најдобра цена.

 • завиткајте
 • плетенка
 • сина
 • црвено
 • црна
 • зелена
 • ОЕМ
 • 1/4
 • 3/4
 • 3/8
 • 1/2
 • 1

local_shipping Fast shipping, Evergood hose supports wholesale and OEM orders. 25-35 days for timely delivery. Contact us soon to get latest price. 

853 Структура на цревата за пареа

 • Цевка за црево: соединение гума EPDM
 • Зајакнување: Еден слој на ткаени арматури од влакна
 • Навлака: CR синтетичка гума
 • Постојана работа: -40 ℃ - + 160

EN 853 1SN Апликација за црева за пареа

Едно жично плетено црево се користи за линии со висок притисок, линии за пареа, топла вода, топол воздух. итн.

Карактеристично црево со ТНГ-пропан

 1. Фино отпорно на абење
 2. Супер отпорен на топлина
 3. Отпорен на тврдо време
 4. Отпорен на цврст озон
 5. Мека во флексибилноста
 6. Лесно е да се инсталира
 7. долготраен работен век
steam hose
chat Comments (0)