црево за заварување на гас
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Црево за кислород

Најдобра цена Оксген цревото е мала тежина, анти-трескање и анти-абење. Има црвени и сини бои, наменети за апликации за заварување со гас со оксид-гориво.

 • мазна
 • сина
 • црвено
 • црна
 • ОЕМ
 • 1/4
 • 5/16
 • 3/4
 • 1/2
 • 1

local_shipping Fast shipping, Evergood hose supports wholesale and OEM orders. 25-35 days for timely delivery. Contact us soon to get latest price. 

Структура на цревата за кислород

 • Цевка за црево: сложена гума NR & SBR
 • Зајакнување: Еден слој на ткаени арматури од влакна
 • Навлака: синтетичка гума NR & SBR
 • Постојана работа: -20 ℃ - + 60

Апликација на црева за кислород

Цревото за кислород е дизајнирано за заварување, сечење и сојузнички процеси за пренос на кислород, јаглерод диоксид, азот, аргон и горивни гасови.

Карактеристично црево за кислород

 1. Фино отпорно на абење
 2. Отпорен на тврдо време
 3. Отпорен на цврст озон
 4. Мека во флексибилноста
 5. Лесно е да се инсталира
 6. долготраен работен век
welding hose
Бренд на црево
Евергуд
Место на потекло
Кина
Материјал
гума
chat Comments (0)