Хидраулично црево со висок притисок со 4 жици
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Хидраулично црево со висок притисок DIN 20023 4SH / EN 856 4SH

Екстремно 4 жично хидраулично црево со висок притисок: Din 20023 4sh / En 856 4sh, добар анти-импулс, отпорен на пламен, отпорен на корозија, Сите хидраулични црева под притисок поминуваат ISO, MSHA, MA, CE. итн, сертификати. Фабричка цена, првокласен квалитет . Достоен е за купување.

  • завиткајте
  • спирала
  • 4
  • црна
  • 3/8
  • 1/2
  • 1
  • 1 1/4
  • 2

local_shipping Fast shipping, Evergood hose supports wholesale and OEM orders. 25-35 days for timely delivery. Contact us soon to get latest price. 

Апликација Хидраулично црево со висок притисок DIN 20023 4SH / EN 856 4SH

Хидраулично црево со висок притисок DIN EN 856 4SH / EN 856 4SP се препорачува за услуга на хидрауличен систем со течности за нафта и вода-база, или општа индустриска услуга. Долготрајниот капак е погоден за многу мобилни хидраулични апликации.

Структура на хидраулично црево со висок притисок DIN 20023 4SH / EN 856 4SH

Хидраулично црево со висок притисок DIN 20023 4SH / EN 856 4SH е составено од три дела: внатрешна цевка, арматура од челична жица и навлака. Неговата внатрешна цевка е изработена од врвна марка Кореја LG гума, правејќи 4 жични хидраулични црева 4sh имаат супер отпорност на масло во испорака на нафтени хидраулични масла. Арматурата е изработена од повеќе слоеви на спирална челична жица со висока затегнувачка и висока јачина во наизменична насока, што го прави спиралното хидраулично црево 4sh да има многу висок работен притисок. Обвивката е изработена од висококвалитетна синтетичка гума SBR, со што хидрауличното црево од 4Ш е ситно отпорно на абење, корозија, временски услови, озон, стареење итн.

mk 856 4sh табела за спецификации направена од производител на гумени црева

3 фабрика за хидраулични црева со висок притисок од 4 инчи

Добавувачи на хидраулични црева со висок притисок 4sh 4sp хеликс во УАЕ

Производители на цевки за хидраулични црева 4sh 4sp во Кина

high pressure hydraulic hose
Име на производот
Хидраулично црево
Место на потекло
Кина
Материјал
гума
Надворешна цевка
SBR синтетичка гума
Внатрешна цевка
НБР синтетичка гума
Опсег на температура
- 40 степени до +100 степени
Засилување
жица со висока затегнувачка челик
Најголем попуст на хидраулични црева
Поддршка
Сертификација
ISO, CE, MSHA, SGS
Должина по ролна
50 FT / 100 FT / 200 FT / 50M / 100 M
Пакување
Бела, сина, жолта, транспарентна, итн
Хидраулична служба за црево
Достапно
Примена на хидраулични црева
Тешка машинерија и земјоделска механизација, како багер JCB, ви forушкар, трактор, камион,
MOQ
1000 метри
chat Comments (1)