Производител на хидраулични гумени цевки за црева со висок притисок во Кина за тешка индустрија

Хидраулично црево

Еве фабрика за хидраулични црева во Кина. Производител на хидраулични цевки за црева со висок притисок на EN 856 4SH, EN 856 4SP, SAE 100 R12, SAE 100R13, SAE 100 R15, SAE 100 R1AT, SAE 100 R2AT, EN 857 1sc, EN 857 2sc, итн. Можеме да снабдуваме хидраулична цевка од стандардот SAE до стандардот DIN, стандардот Janpanese до GB стандардот . Сите хидраулични црева под притисок може да се применат на машини за кран, багер, ви forушкар, камион, трактор, итн. Ние се рангираме на врвот меѓу производителите на хидраулични црева и целото црево е директна фабричка цена со супериорен квалитет.

Како водечки производител на хидраулични црева, нашето месечно производство е огромно. Можеме да добиеме добра цена на сирова гума од другите за да ја направиме нашата цена на хидрауличното црево поконкурентна. Ако не знаете како да изберете добри производители на цевки за хидраулични црева или не знаете каде да купите хидраулични црева во Кина, не двоумете се да контактирате со нас!

Текстилно црево за хидраулично масло за плетенка SAE 100 R6 DIN EN854 1TE
Линии на хидраулични црева за враќање и вшмукување на притисок SAE 100 R6, добро анти-истекување, 100% добра отпорна на масло, анти-стареење, анти-корозија. Фабричка цена, супериорен квалитет, контактирајте не наскоро!
Масовно хидраулично црево SAE 100 R16
Хидраулично црево плетено со навојна жица SAE 100 R16 100% проверено пред испорака. Внатрешна цевка високо отпорна на масло , компактна и мека структура на цревото, фабричка цена, еве го најдоброто купување преку Интернет.
3000 PSI Хидраулично црево SAE 100 R17
3000 psi жично плетено хидраулично црево SAE 100 R17, внатрешна цевка со висока отпорност на масло, структура на меко црево, компактна примена на жица, фабричка цена, 100% проверена пред испорака. еве го вашиот најдобар избор.
Масовно хидраулично црево SAE 100 R5
Свиленкаста мазна површина, компактно засилување со плетенка од жица, хидраулично црево SAE 100 R5, внатрешно цевка со висока отпорност на масло, структура на меко црево, фабричка цена, 100% проверена пред испорака. еве го вашиот најдобар избор на Интернет.
Хидраулично црево со висок притисок SAE 100 R12
Хидрауличното црево со висок притисок SAE 100 R12 се спроведува со 4 жица затегнувачка челична жица. Неговиот максимален работен притисок е 4000 psi. Доколку имате посебно барање за притисок, компанијата за хидраулични црева Evergood може да го прилагоди и да понуди една година гаранција.
Хидраулична фабричка опрема DIN EN 853 2SN / SAE100 R2 AT
Како водечка фабрика за хидраулични црева, ние користиме гумена марка Кореја LG за производство. Строгата контрола на квалитетот може да гарантира истекување на цревото и 100% отпорен на масло, отпорен на импулси, отпорен на абење итн. Долгиот век на траење на хидрауличното црево ви помага да ги намалите шансите за поправка .
Напојување на хидраулични црева DIN EN853 1SN / SAE 100 R1AT
Водечки производител на хидраулични црева плетени во жица во Кина поддржува прилагодено хидраулично црево за sae 100 r1 at / en 853 1sn. Компактната структура на цревото може да го намали ризикот од истекување на цревото и да нема повеќе грижи за тоа како да го поправите. Само треба 20-35 дена да се испраќаат по море на пазарот во Аиса. Овде можете да најдете најдобар производител на хидраулични црева со резонантна цена и супериорен квалитет .
Хидраулично црево со висок притисок DIN 20023 4SH / EN 856 4SH
Екстремно 4 жично хидраулично црево со висок притисок: Din 20023 4sh / En 856 4sh, добар анти-импулс, отпорен на пламен, отпорен на корозија, Сите хидраулични црева под притисок поминуваат ISO, MSHA, MA, CE. итн, сертификати. Фабричка цена, првокласен квалитет . Достоен е за купување.