мазно капаче хидраулично црево
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Мазно капаче Хидраулично црево SAE 100 R2AT EN 853 2SN

Мазното хидраулично црево SAE 100 R2AT / 2SN има униформа дебелина на wallидот и компактна жица за затегнувачка челик . Антимилионски импулс и поддршка на сопствената боја на цревото по добра цена.

 • плетенка
 • 2
 • сина
 • црвено
 • црна
 • зелена
 • жолто
 • ОЕМ
 • 1/4
 • 3/4
 • 3/8
 • 1/2
 • 1

local_shipping Fast shipping, Evergood hose supports wholesale and OEM orders. 25-35 days for timely delivery. Contact us soon to get latest price. 

Мазно капаче Хидраулична цевка за црева SAE 100 R2AT EN 853 2SN

Мазна хидраулична црева SAE 100 R2AT / 2SN Конструкција

Цевка за црево: црна, отпорна на масло синтетичка гума.

Зајакнување: 2 жичана плетенка висока затегнувачка челична жица.

Навлака: Снут, црна, масло и отпорна на абење синтетичка гума.

Опсег на температура: -40 ° C до +100 ° C (-40 ° F до +212 ° F).

Нежните хидраулични црева за плетење со жица SAE 100 R2AT / 2SN Предност

Озонот е безбоен гас што се наоѓа во нашата атмосфера и често се концентрира околу електричната опрема, заварувачите и осветлувањето. Озонот може да реагира со материјали и да предизвика мали пукнатини, што со текот на времето може да доведе до проблем со изведбата на капакот на хидрауличното црево. Развојот или изборот на материјал е важен за ограничување на пукнатините, но пукнатините ќе се појават поради промена на обликот на површината. Погледнете ги вашите гуми како пример. Пукнатините генерално започнуваат во близина на натписот на брендот на гума, бидејќи е полесно да се започне пукнатина во тие области. Со оглед на тоа што завитканото капаче на хидраулично црево има промени во површината, а хидрауличното црево со мазно покритие не, сите нешта се еднакви, мазниот капак на цревото треба да биде поотпорен на пукање предизвикано од изложеност на озон.

Мазна хидраулична црева SAE 100 R2AT / 2SN Исечена површина

SAE 100 R2AT / 2SN има униформа дебелина на wallидот и компактна висока затегнувачка челична жица

Црвена средна гума и црна средна гума за ваш избор.

најдобра цена 1 2 инчи компанија за хидраулични црева

ОЕМ Нежните хидраулични црева SAE 100 R2AT / 2SN во боја

Нежните хидраулични црева SAE 100 R2AT / 2SN боја црево може да се прилагоди на пример црвена, сина, жолта, црна. Хидрауличен работен притисок на цревото, температурата исто така може да се прилагоди.

жица плетена гумена цевка за црево

плетено мазно хидраулично црево

мазни хидраулични црева на тракторот

smooth hydraulic hose supplier
Бренд на црево
Евергуд
Име на производот
Хидраулично црево
Материјал
гума
Надворешна цевка
SBR синтетичка гума
Внатрешна цевка
НБР синтетичка гума
Опсег на температура
- 40 степени до +100 степени
Засилување
жица со висока затегнувачка челик
Најголем попуст на хидраулични црева
Поддршка
Сертификација
ISO, CE, MSHA, SGS
Должина по ролна
50 FT / 100 FT / 200 FT / 50M / 100 M
Пакување
Бела, сина, жолта, транспарентна, итн
Хидраулична служба за црево
Достапно
Примена на хидраулични црева
Тешка машинерија и земјоделска механизација, како багер JCB, ви forушкар, трактор, камион,
MOQ
1000 метри
chat Comments (1)