жичен плетенка en 857 2sc хидраулично црево
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Хидраулично црево DIN EN 857 2SC

Хидраулично црево со висок притисок против милион импулси. 1 година гаранција , не грижете се за поправка на хидраулични црева. Добра флексибилност, високо анти-корозивна, анти-абразивна, анти-стареењето, итн.

 • завиткајте
 • плетенка
 • 2
 • црна
 • 1/4
 • 3/8
 • 1/2
 • 1

local_shipping Fast shipping, Evergood hose supports wholesale and OEM orders. 25-35 days for timely delivery. Contact us soon to get latest price. 

Конструкција на хидраулично црево со жичен плетенка DIN EN 857 2SC

Хидраулична цевка: фина синтетичка гума отпорна на масло, екструдирана целина без споеви, со униформа дебелина

Зајакнување: челична жица со висока затегнувачка челична плетенка

Навлака: Црна, синтетичка гума покриена со полиетиленски филм, со висока абразија, масла и отпорност на околина

Темп. опсег: -40 ° C + 100 ° C

Тип на црево
Лична карта
ОД
Работен притисок
Притисок на рафал
БР
Цртичка
Инчи
мм
мм
MPa
ПСИ
MPa
ПСИ
мм
2SC-04
1/4 "
6.4
14.2
40.0
5800 година
160
23200 година
75
2SC-05
5/16 "
7.9
16.0
35.0
5075 година
140
20300 година
85
2SC-06
3/8 "
9,5
18.3
33.0
4785 година
132
19140 година
90
2SC-08
1/2 "
12,7
21.5
27.5
3988 година
110
15950 година
130
2SC-10
5/8 "
15,9
24,7
25.0
3625 година
100
14500 година
170
2SC-12
3/4 "
19.1
28,6
21.5
3118 година
86
12470 година
200
2SC-16
1 "
25.4
36,6
16.2
2393 година
66
9570 година
250

Хидраулично црево за плетенка од жица DIN EN 857 2SC апликација

Засилени хидраулични црева за плетење со жица 2SC за линии со среден притисок со ограничувања на инсталацијата и пилот линии во екстремни услови на абразија.

Хидраулично црево со жичен плетенка DIN EN 857 2SC Квалитет

 1. Надминете го EN 857 2SC стандардот
 2. Тест за работен притисок од 4 пати
 3. Импулсен тест
 4. Компактна конструкција на цревото 2SC
 5. Мека во флексибилноста
 6. Парична казна-отпор
 7. Анти-стареење
 8. Униформа дебелина на wallидот
 9. Подолг век на траење
 10. Антикорозивна
 11. CE, ISO, SGS, MSHA итн., Гарантиран квалитет

најдобра цена гумена цевка од 3 четвртини инчи EN 857 2sc

Хидраулично црево со жичен плетенка DIN EN 857 2SC Пакување

 • Шарени најлонски ленти завиткани калеми
 • Транспарентна ПВЦ морска достојна лента завиткана калеми
 • Пластични макари за црево
 • Дрвени макари за црево
 • Палети со калеми за црева
 • Дрвена кутија со калеми за црева

Хидраулично црево за плетенка за жици DIN EN 857 2SC Време на испорака

 • Помалку од 1000 метри EN 857 2sc ќе се испорача во рок од 7 дена.
 • Помалку од 10000 метри се испорачуваат во рок од 15 дена.
 • 1-2 полни контејнери ќе бидат доставени во рок од 35 дена.

Wireичен плетен хидрауличен црево DIN EN 857 2SC Најчесто поставувани прашања

П: Дали ви обезбедуваме хидраулични примероци од црево en 857 2sc? Дали е бесплатно?

О: Да, можеме да го понудиме примерокот бесплатно, но да не ги оптоваруваме трошоците за испорака.

П: Кои се вашите услови за плаќање?

О: Износ <= 1000USD, 100% однапред. Износ> = 1000USD, 30% T / T однапред, 70% салдо се плаќа пред пратката.

Ако имате посебно барање, pls слободно контактирајте не!

wire braid 2sc hydraulic hose
Име на производот
Хидраулично црево
Место на потекло
Кина
Материјал
гума
Надворешна цевка
SBR синтетичка гума
Внатрешна цевка
НБР синтетичка гума
Засилување
жица со висока затегнувачка челик
Најголем попуст на хидраулични црева
Поддршка
Сертификација
ISO, CE, MSHA, SGS
Должина по ролна
50 FT / 100 FT / 200 FT / 50M / 100 M
Пакување
Бела, сина, жолта, транспарентна, итн
Хидраулична служба за црево
Достапно
Примена на хидраулични црева
Тешка машинерија и земјоделска механизација, како багер JCB, ви forушкар, трактор, камион,
MOQ
1000 метри
chat Comments (0)