производители на хидраулични црева 100 r3
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Хидраулично црево за масло за плетенка за текстил SAE 100 R3

Линии на хидраулични црева за враќање и вшмукување на притисок SAE 100 R3, добра отпорна на масло, добра анти-истекување, анти-стареење, анти-корозија. Фабричка цена, висок квалитет, достоен за купување.

 • завиткајте
 • 1/4
 • 3/8
 • 1/2
 • 1

local_shipping Fast shipping, Evergood hose supports wholesale and OEM orders. 25-35 days for timely delivery. Contact us soon to get latest price. 

Текстилно плетено црево за масло за хидраулично масло SAE 100 R3

Хидраулично црево со низок притисок SAE 100 R3 е составено од три дела: внатрешна цевка, арматура од челична жица и капакот на цревото. Внатрешната цевка SAE 100 R3 е изработена од синтетичка гума отпорна на црно масло, правејќи го цревото широко користено при испорака на нафтени хидраулични масла. Арматурата е изработена од два слоја влакна со висока цврстина, што го прави хидрауличното црево SAE 100 R3 добро против истекување и против пукање. Обвивката е изработена од високо квалитетна синтетичка гума SBR, супер отпорна на абење, корозија, временски услови, озон, стареење и сл.

спецификација sae 100 r3 2te од производители на цевки од гумени црева Evergood

Текстилна плетенка Хидраулично црево за масло за масло SAE 100 R3 апликација

Текстилното плетено хидраулично црево SAE 100 R3 е широко користено во услови на работа со низок притисок и е погодно за хидраулични масла засновани на нафта.

Хидраулично црево за масло за плетенка за текстил SAE 100 R3 Квалитет

 1. Надминете го SAE 100 R3 стандардот
 2. 100% отпорни на масло
 3. Тест за работен притисок од 4 пати
 4. Импулсен тест
 5. Компактна конструкција на цревото SAE 100 R3
 6. Мека во флексибилноста
 7. Парична казна беа отпорни
 8. Анти-стареење
 9. Униформа дебелина на wallидот
 10. Подолг век на траење
 11. Антикорозивна
 12. Висока јачина
 13. Ниско одржување
 14. Загарантиран квалитет на CE, ISO, SGS, итн

Текстилно црево за хидраулично масло за плетенка SAE 100 R3 Пакување

 • Шарени најлонски ленти завиткани калеми
 • Транспарентна ПВЦ морска достојна лента завиткана калеми
 • Пластични макари за црево
 • Дрвени макари за црево
 • Палети со калеми за црева
 • Дрвена кутија со калеми за црева

Хидраулично црево за масло за плетенка за текстил SAE 100 R3 Време на испорака

 • Помалку од 2000 метри SAE 100 R3 ќе се испорача во рок од 7 дена
 • Помалку од 10000 метри се испорачуваат во рок од 15 дена.
 • 1-2 полни контејнери ќе бидат доставени во рок од 35 дена.

Текстилно плетено црево за масло за хидраулично масло SAE 100 R3 Најчесто поставувани прашања

П: Дали обезбедувате примерок од хидраулично црево SAE 100 R3? Дали е бесплатно или дополнително?

О: Да, може да го понудиме примерокот бесплатно, но да не ги платиме трошоците за испорака.

П: Кои се вашите услови за плаќање на SAE 100 R3?

О: Износ <= 1000USD, 100% однапред. Износ> = 1000USD, 30% T / T однапред, билансот се плаќа пред пратката.

Ако имате посебно барање, pls слободно контактирајте не!

П: Можете ли да имате OEM SAE 100 R3 бренд за хидраулично црево?

О: Да, можеме слободно да го прилагодиме вашиот бренд, но MOQ е 5000M. Можете да измешате други модели на хидраулични црева во вашата нарачка.

sae 100 r3 hydraulic hose manufacturer
chat Comments (1)