снабдувачи на хидраулични црева 100 r6
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Текстилно црево за хидраулично масло за плетенка SAE 100 R6 DIN EN854 1TE

Линии на хидраулични црева за враќање и вшмукување на притисок SAE 100 R6, добро анти-истекување, 100% добра отпорна на масло, анти-стареење, анти-корозија. Фабричка цена, супериорен квалитет, контактирајте не наскоро!

 • завиткајте
 • 1/4
 • 3/8
 • 1/2
 • 1

local_shipping Fast shipping, Evergood hose supports wholesale and OEM orders. 25-35 days for timely delivery. Contact us soon to get latest price. 

Текстилно црево за хидраулично масло за плетенка SAE 100 R6-DIN EN854 1TE Спецификација

Супер хидраулично црево отпорно на масло SAE 100 R6 е составено од три дела: внатрешна цевка, арматура од челична жица и капакот на цревото. Внатрешната цевка SAE 100 R6 е изработена од синтетичка гума отпорна на црно масло, правејќи го цревото широко користено при испорака на нафтени хидраулични масла. Арматурата е изработена од еден слој на високо цврсти влакна, што го прави хидрауличното црево SAE 100 R6 добро против истекување и против пукање. Обвивката е изработена од високо квалитетна синтетичка гума SBR, супер отпорна на абење, корозија, временски услови, озон, стареење и сл.

спецификација sae 100 r6 1te од производителот на хидраулични црева Evergood

Хидраулично црево за масло за плетенка за текстил SAE 100 R6-DIN EN854 1TE Апликација

Текстилното плетено хидраулично црево SAE 100 R6 е широко користено во услови на работа со низок притисок и е погодно за хидраулични масла засновани на нафта.

Текстилно црево за хидраулично масло за плетенка SAE 100 R6-DIN EN854 1TE Квалитет

 1. Надминете го SAE 100 R6 стандардот
 2. 100% отпорни на масло
 3. Тест за работен притисок од 4 пати
 4. Импулсен тест
 5. Компактна конструкција на цревото SAE 100 R6
 6. Мека во флексибилноста
 7. Парична казна беа отпорни
 8. Анти-стареење
 9. Униформа дебелина на wallидот
 10. Подолг век на траење
 11. Антикорозивна
 12. Висока јачина
 13. Ниско одржување
 14. CE, ISO, SGS, MSHA итн., Гарантиран квалитет

Текстилно црево за хидраулично масло за плетенка SAE 100 R6-DIN EN854 1TE Пакување

 • Шарени најлонски ленти завиткани калеми
 • Транспарентна ПВЦ морска достојна лента завиткана калеми
 • Пластични макари за црево
 • Дрвени макари за црево
 • Палети со калеми за црева
 • Дрвена кутија со калеми за црева

Хидраулично црево за масло за плетенка за текстил SAE 100 R6 DIN-EN854 1TE Време на испорака

 • Помалку од 2000 метри SAE 100 R6 ќе се испорача во рок од 7 дена
 • Помалку од 10000 метри се испорачуваат во рок од 15 дена.
 • 1-2 полни контејнери ќе бидат доставени во рок од 35 дена.

Прашања и информации за хидраумично црево за масло за плетенка за текстил

П: Дали обезбедувате SAE 100 R6 хидрауличен примерок од црево? Дали е бесплатно или дополнително?

О: Да, може да го понудиме примерокот бесплатно, но да не ги плаќаме трошоците за испорака.

П: Кои се вашите услови за плаќање на SAE 100 R6?

О: Износ <= 1000USD, 100% однапред. Износ> = 1000USD, 30% T / T однапред, билансот се плаќа пред пратката.

Ако имате посебно барање, pls слободно контактирајте не!

П: Можете ли да имате OEM SAE 100 R6 марка за хидраулични црева?

О: Да, можеме слободно да го прилагодиме вашиот бренд, но MOQ е 5000M. Можете да измешате други модели на хидраулични црева во вашата нарачка.

sae 100 r6 hydraulic hose manufacturers
chat Comments (1)