добавувачи на хидраулични црева sae 100r16
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Масовно хидраулично црево SAE 100 R16

Хидраулично црево плетено со навојна жица SAE 100 R16 100% проверено пред испорака. Внатрешна цевка високо отпорна на масло , компактна и мека структура на цревото, фабричка цена, еве го најдоброто купување преку Интернет.

 • завиткајте
 • плетенка
 • 2
 • 1/4
 • 3/8
 • 1/2
 • 1

local_shipping Fast shipping, Evergood hose supports wholesale and OEM orders. 25-35 days for timely delivery. Contact us soon to get latest price. 

Апликација за масовно хидраулично црево SAE 100 R16

Не-Skive SAE 100 R16 хидраулично црево плетено жично широко се користи во услови на работа со среден притисок и е погодно за хидраулични масла засновани на нафта.

Спецификација на најголемиот хидрауличен црево SAE 100 R16

Средниот притисок SAE 100 R16 е составен од три дела: внатрешна цевка, арматура од челична жица и капакот на цревото. Внатрешната цевка SAE 100 R16 е изработена од синтетичка гума отпорна на црно масло, правејќи го цревото широко користено при испорака на нафтени хидраулични масла. Арматурата е изработена од два слоја челична жица плетена со висока затегнувачка и висока јачина, со што хидрауличното црево SAE 100 R16 има многу висок работен притисок. Обвивката е изработена од високо квалитетна синтетичка гума, правејќи го цревото отпорно на абење, корозија, временски услови, озон, стареење, итн.

големо sae 100 r16 хидраулично црево во нас

Квалитет на најголемиот дел хидраулично црево SAE 100 R16

 1. Надминете го SAE 100 R16 стандардот
 2. 100% отпорни на масло
 3. Тест за работен притисок од 4 пати
 4. Импулсен тест
 5. Компактна конструкција на цревото SAE 100 R16
 6. Мека во флексибилноста
 7. Парична казна беа отпорни
 8. Анти-стареење
 9. Униформа дебелина на wallидот
 10. Подолг век на траење
 11. Антикорозивна
 12. Висока јачина
 13. Ниско одржување
 14. CE, ISO, SGS, MSHA итн., Гарантиран квалитет

Масовно хидраулично црево SAE 100 R16 Пакување

 • Шарени најлонски ленти завиткани калеми
 • Транспарентна ПВЦ морска достојна лента завиткана калеми
 • Пластични макари за црево
 • Дрвени макари за црево
 • Палети со калеми за црева
 • Дрвена кутија со калеми за црева

Масовно хидраулично црево SAE 100 R16 Време на испорака

 • Помалку од 2000 метри SAE 100 R16 ќе се испорача во рок од 7 дена
 • Помалку од 10000 метри се испорачуваат во рок од 15 дена.
 • 1-2 полни контејнери ќе бидат доставени во рок од 35 дена.

Најчесто поставувани прашања за хидраулично црево за масовно SAE 100 R16

П: Дали обезбедувате примерок од хидраулично црево SAE 100 R16? Дали е бесплатно или дополнително?

О: Да, може да го понудиме примерокот бесплатно, но да не ги платиме трошоците за испорака.

П: Кои се вашите услови за плаќање на SAE 100 R16?

О: Износ <= 1000USD, 100% однапред. Износ> = 1000USD, 30% T / T однапред, билансот се плаќа пред пратката.

Ако имате посебно барање, pls слободно контактирајте не!

П: Можете ли да имате OEM SAE 100 R16 марка за хидраулични црева?

О: Да, можеме слободно да го прилагодиме вашиот бренд, но MOQ е 5000M. Можете да измешате други модели на хидраулични црева во вашата нарачка.

sae 100r16 hydraulic hose suppliers
chat Comments (0)