сопствено хидраулично црево 100r17
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

3000 PSI Хидраулично црево SAE 100 R17

3000 psi жично плетено хидраулично црево SAE 100 R17, внатрешна цевка со висока отпорност на масло, структура на меко црево, компактна примена на жица, фабричка цена, 100% проверена пред испорака. еве го вашиот најдобар избор.

 • завиткајте
 • плетенка
 • црна
 • 1/4
 • 3/8
 • 1/2
 • 1

local_shipping Fast shipping, Evergood hose supports wholesale and OEM orders. 25-35 days for timely delivery. Contact us soon to get latest price. 

3000 PSI Хидраулично црево SAE 100 R17 апликација

Не-Skive SAE 100 R17 хидраулично црево плетено жично широко се користи во услови на работа со среден притисок и е погодно за хидраулични масла засновани на нафта.

3000 PSI Хидраулично црево SAE 100 R17 Спецификација

No-Skive SAE 100 R17 е составен од три дела: внатрешна цевка, арматура од челична жица и капакот на цревото. Внатрешната цевка SAE 100 R17 е изработена од синтетичка гума отпорна на црно масло, правејќи го цревото широко користено при испорака на нафтени хидраулични масла. Арматурата е изработена од еден слој челична жица плетена со висока затегнувачка и висока јачина, со што хидрауличното црево SAE 100 R17 има висок работен притисок. Обвивката е изработена од високо квалитетна синтетичка гума SBR, супер отпорна на абење, корозија, временски услови, озон, стареење и сл.

Сае 100 r17 компанија за хидраулични црева во УАЕ Велика Британија

3000 PSI Хидраулично црево SAE 100 R17 Квалитет

 1. Надминете го SAE 100 R17 стандард
 2. 100% отпорни на масло
 3. Тест за работен притисок од 4 пати
 4. Импулсен тест
 5. Компактна конструкција на цревото SAE 100 R17
 6. Мека во флексибилноста
 7. Парична казна беа отпорни
 8. Анти-стареење
 9. Униформа дебелина на wallидот
 10. Подолг век на траење
 11. Антикорозивна
 12. Висока јачина
 13. Ниско одржување
 14. CE, ISO, SGS, MSHA итн., Гарантиран квалитет

3000 PSI Хидраулично црево SAE 100 R17 Пакување

 • Шарени најлонски ленти завиткани калеми
 • Транспарентна ПВЦ морска достојна лента завиткана калеми
 • Пластични макари за црево
 • Дрвени макари за црево
 • Палети со калеми за црева
 • Дрвена кутија со калеми за црева

3000 PSI Хидраулично црево SAE 100 R17 Време на испорака

 • Помалку од 2000 метри SAE 100 R16 ќе се испорача во рок од 7 дена
 • Помалку од 10000 метри се испорачуваат во рок од 15 дена.
 • 1-2 полни контејнери ќе бидат доставени во рок од 35 дена.

3000 PSI хидраулично црево SAE 100 R17 Најчесто поставувани прашања

П: Дали обезбедувате примерок од хидраулично црево SAE 100 R17? Дали е бесплатно или дополнително?

О: Да, може да го понудиме примерокот бесплатно, но да не ги платиме трошоците за испорака.

П: Кои се вашите услови за плаќање на SAE 100 R17?

О: Износ <= 1000USD, 100% однапред. Износ> = 1000USD, 30% T / T однапред, билансот се плаќа пред пратката.

Ако имате посебно барање, pls слободно контактирајте не!

П: Можете ли да имате OEM SAE 100 R17 марка за хидраулични црева?

О: Да, можеме да го прилагодиме вашиот бренд слободно, но MOQ е 5000M. Можете да измешате други модели на хидраулични црева во вашата нарачка.

sae 100r17 hydraulic hose suppliers
chat Comments (0)