sa 100 r5 хидраулично црево
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Масовно хидраулично црево SAE 100 R5

Свиленкаста мазна површина, компактно засилување со плетенка од жица, хидраулично црево SAE 100 R5, внатрешно цевка со висока отпорност на масло, структура на меко црево, фабричка цена, 100% проверена пред испорака. еве го вашиот најдобар избор на Интернет.

 • мазна
 • плетенка
 • 1
 • сина
 • црна
 • ОЕМ
 • 1/4
 • 3/8
 • 1/2
 • 1

local_shipping Fast shipping, Evergood hose supports wholesale and OEM orders. 25-35 days for timely delivery. Contact us soon to get latest price. 

Спецификација на најголемиот хидрауличен црево SAE 100 R5

Масовно хидраулично црево SAE 100 R5 е составено од три дела: внатрешна цевка, арматура од челична жица и текстилен капак. Внатрешната цевка SAE 100 R45 е изработена од нитрилна гума отпорна на црно масло, правејќи го цревото широко користено за испорака на хидраулични масла засновани на нафта. Арматурата е висока затегнувачка челична жица, што го прави хидрауличното црево SAE 100 R5 добро анти-протекување и анти-пукање. Обвивката е изработена од висококвалитетен текстил, супер отпорен на абење, корозија, временски услови, озон, стареење и сл.

снабдувачи на хидраулични црева 100 r5 во Кина

Апликација за масовно хидраулично црево SAE 100 R5

Текстилното плетено хидраулично црево SAE 100 R5 широко се користи во линиите со среден притисок, општа намена, течен нафтен гас (ТНГ), CNG, хидраулични масла, минерални масла, растителни масла и семе од силување, масла засновани на гликол и полигликол, синтетички масла базирани на естер, масла во водена емулзија, вода, дизел гориво, итн.

Квалитет на најголемиот дел хидраулично црево SAE 100 R5

 1. Надминете го SAE 100 R5 стандард
 2. 100% отпорни на масло
 3. Тест за работен притисок од 4 пати
 4. Импулсен тест
 5. Компактна конструкција на цревото SAE 100 R5
 6. Мека во флексибилноста
 7. Парична казна беа отпорни
 8. Анти-стареење
 9. Униформа дебелина на wallидот
 10. Подолг век на траење
 11. Антикорозивна
 12. Висока јачина
 13. Ниско одржување
 14. Загарантиран квалитет на CE, ISO, SGS, итн

Масовно хидраулично црево SAE 100 R5 Пакување

 • Шарени најлонски ленти завиткани калеми
 • Транспарентна ПВЦ морска достојна лента завиткана калеми
 • Пластични макари за црево
 • Дрвени макари за црево
 • Палети со калеми за црева
 • Дрвена кутија со калеми за црева

Масовно хидраулично црево SAE 100 R5 Време на испорака

 • Помалку од 2000 метри SAE 100 R5 ќе се испорача во рок од 7 дена
 • Помалку од 10000 метри се испорачуваат во рок од 15 дена.
 • 1-2 полни контејнери ќе бидат доставени во рок од 35 дена.

Најчесто поставувани прашања за хидраулично црево за масовно SAE 100 R5

П: Дали обезбедувате примерок од хидраулично црево SAE 100 R5? Дали е бесплатно или дополнително?

О: Да, може да го понудиме примерокот бесплатно, но да не ги платиме трошоците за испорака.

П: Кои се вашите услови за плаќање на SAE 100 R5?

О: Износ <= 2000USD, 100% однапред. Износ> = 2000USD, 30% T / T однапред, билансот се плаќа пред пратката.

Ако имате посебно барање, pls слободно контактирајте не!

П: Можете ли да ја прилагодите брендот на хидраулични црева SAE 100 R5?

О: Да, можеме слободно да го прилагодиме вашиот бренд, но MOQ е 5000M. Можете да измешате други модели на хидраулични црева во вашата нарачка.

sae100r5 hydraulic hose suppliers
chat Comments (1)