Хидраулично црево за вшмукување и враќање SAE 100 R4
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Хидраулично црево за вшмукување и враќање SAE 100 R4

Препорачано за хидраулични вшмукувачки и повратни линии SAE 100 R4, анти-се гума, висока затегнувачка спирална жица спречува уривање и протекување. Економска цена, најдобар квалитет.

 • 1
 • 1 1/4
 • 2
 • 3
 • 4

local_shipping Fast shipping, Evergood hose supports wholesale and OEM orders. 25-35 days for timely delivery. Contact us soon to get latest price. 

Спецификација на хидраулично црево за вшмукување и враќање SAE 100 R4

Хидраулично црево за вшмукување и враќање SAE 100 R4 е составено од три дела: внатрешна цевка, арматура од челична жица и капакот на цревото. Внатрешната цевка SAE 100 R4 е изработена од синтетичка гума отпорна на црно масло, правејќи го цревото широко користено при испорака на нафтени хидраулични масла. Засилувањето е спирална челична жица и текстилно соединение, што го прави хидрауличното вшмукување и вратно црево SAE 100 R4 добро анти-истекување и анти-пукање. Обвивката е изработена од високо квалитетна синтетичка гума SBR, супер отпорна на абење, корозија, временски услови, озон, стареење и сл.

Тип на црево
Лична карта
ОД
Работен притисок
Притисок на рафал
БР
Цртичка
Инчи
мм
мм
MPa
ПСИ
MPa
ПСИ
мм
R4-12
3/4 "
19.1
34,9
2.1
304,5
8.4
1218 година
125
R4-16
1 "
25.4
41,3
1.7
246,5
6.8
986 година
150
R4-20
1,1 / 4 "
31,8
50,8
1.4
203 година
5.6
812 година
255 година
R4-24
1,1 / 2 "
38.1
57.2
1,05
152,25
4.2
609 година
255 година
R4-32
2 "
50,8
69,9
0,7
101,5
2.8
406 година
300
R4-40
2-1 / 2 "
63,5
82,6
0,4
58
1.6
232
355 година
R4-48
3 "
76.2
95.3
0,4
58
1.6
232
460 година
R4-56
3-1 / 2 "
88,9
107.9
0,4
58
1.6
232
530 година
R4-64
4 "
101,6
120,7
0,4
58
1.6
232
610

Апликација Хидраулично црево за вшмукување и враќање SAE 100 R4

Хидраулично црево за вшмукување и враќање SAE 100 R4 е широко користен во примена при низок притисок и вакуум со хидраулични флуиди базирани на нафта.

Хидраулично црево за вшмукување и враќање SAE 100 R4 Квалитет

 1. Надминете го SAE 100 R4 стандардот
 2. 100% отпорни на масло
 3. Тест за работен притисок од 4 пати
 4. Импулсен тест
 5. Мека во флексибилноста
 6. Парична казна беа отпорни
 7. Анти-стареење
 8. Униформа дебелина на wallидот
 9. Подолг век на траење
 10. Антикорозивна
 11. Висока јачина
 12. Ниско одржување
 13. Загарантиран квалитет на CE, ISO, SGS, итн

Хидраулично црево за вшмукување и враќање SAE 100 R4 Пакување

 • Шарени најлонски ленти завиткани калеми
 • Транспарентна ПВЦ морска достојна лента завиткана калеми
 • Палети со калеми за црева
 • Дрвена кутија со калеми за црева

Хидраулично црево за вшмукување и враќање SAE 100 R4 Време на испорака

 • Помалку од 1000 метри SAE 100 R4 ќе се испорача во рок од 7 дена
 • 1-2 полни контејнери ќе бидат доставени во рок од 25 дена.

Најчесто поставувани прашања Хидраулично црево за вшмукување и враќање SAE 100 R4

П: Дали обезбедувате SAE 100 R4 хидрауличен примерок од црево? Дали е бесплатно или дополнително?

О: Да, може да го понудиме примерокот бесплатно, но да не ги платиме трошоците за испорака.

П: Кои се вашите услови за плаќање на SAE 100 R4?

О: Износ <= 1000USD, 100% однапред. Износ> = 1000USD, 30% T / T однапред, билансот се плаќа пред пратката.

Ако имате посебно барање, pls слободно контактирајте не!

П: Може ли да имате OEM SAE 100 R4 марка за хидраулични црева?

О: Да, можеме слободно да го прилагодиме вашиот бренд, но MOQ е 1000 милиони. И најголем попуст за поддршка на хидрауличното црево за вшмукување.

hydraulic suction hose
chat Comments (0)