хидраулично црево со висок притисок SAE 100 R12
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Хидраулично црево со висок притисок SAE 100 R12

Хидрауличното црево со висок притисок SAE 100 R12 се спроведува со 4 жица затегнувачка челична жица. Неговиот максимален работен притисок е 4000 psi. Доколку имате посебно барање за притисок, компанијата за хидраулични црева Evergood може да го прилагоди и да понуди една година гаранција.

 • завиткајте
 • спирала
 • 4
 • 3/4
 • 3/8
 • 1/2
 • 1

local_shipping Fast shipping, Evergood hose supports wholesale and OEM orders. 25-35 days for timely delivery. Contact us soon to get latest price. 

Апликација Хидраулично црево со висок притисок SAE 100 R12

Хидрауличното црево со висок притисок SAE 100 R12 се препорачува за услуга на хидрауличен систем со нафтени течности и течности со вода, или општа индустриска услуга. Долготрајниот капак е погоден за многу хидраулични апликации.

Структура на хидраулично црево со висок притисок SAE 100 R12

Хидраулично црево со висок притисок SAE 100 R12 е составено од три дела: внатрешна цевка, арматура од челична жица и навлака. Неговата внатрешна цевка е изработена од врвна марка Кореја LG, правејќи SAE100 R12 хидраулично црево со супер отпорност на масло во испорака на нафтени хидраулични масла. Арматурата е изработена од повеќе слоеви на спирална челична жица со висока затегнувачка и висока јачина во наизменична насока, што го прави хидролатичкото црево SAE100 R12 да има многу висок работен притисок. Обвивката е изработена од високо квалитетна синтетичка гума SBR, што го прави SAE100 R12 хидрауличното црево фино отпорно на абразија, корозија, временски услови, озон, стареење итн.

спецификација sae 100 r12 обезбедена од производителот на хидраулични црева со висок притисок Evergood

Хидраулично црево со висок притисок SAE 100 R12 Квалитет

 1. Надминете го SEA 100 R12 стандардот
 2. Тест за работен притисок од 4 пати
 3. Импулсен тест
 4. Компактна конструкција на цревото
 5. Мека во флексибилноста
 6. Парична казна-отпор
 7. Анти-стареење
 8. Униформа дебелина на wallидот
 9. Подолг век на траење
 10. Антикорозивна
 11. CE, ISO, SGS, MSHA итн., Гарантиран квалитет

Хидраулично црево со висок притисок SAE 100 R12 Пакување

 • Шарени најлонски ленти завиткани калеми
 • Транспарентна ПВЦ морска достојна лента завиткана калеми
 • Пластични макари за црево
 • Дрвени макари за црево
 • Палети со калеми за црева
 • Дрвена кутија со калеми за црева

Хидраулично црево со висок притисок SAE 100 R12 Време на испорака

 • Помалку од 500 метри ќе достават во рок од 7 дена

Најчесто поставувани прашања хидраулично црево со висок притисок SAE 100 R12

П: Дали обезбедувате SAE 100 R12 примерок за хидраулично црево? Дали е бесплатно или дополнително?

О: Да, може да го понудиме примерокот бесплатно, но да не ги платиме трошоците за испорака.

П: Кои се вашите услови за плаќање?

О: Износ <= 1000USD, 100% однапред. Износ> = 1000USD, 30% T / T однапред, билансот се плаќа пред пратката.

Ако имате посебно барање, pls слободно контактирајте не!

П: Може ли да имате OEM SAE 100 R12 марка за хидраулични црева? Може ли ОЕМ е работен притисок?

О: Да, можеме слободно да го прилагодиме вашиот бренд, но MOQ е 5000M. Можете да измешате други модели на хидраулични црева во вашата нарачка. Ако имате посебен работен притисок, ве молам, детално замешајте ме.

high pressure hydraulic hose suppliers
chat Comments (1)