добавувачи на хидраулични црева со висок притисок
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Хидраулично црево со висок притисок SAE 100 R13

 • завиткајте
 • спирала
 • 4
 • 6
 • 3/4
 • 3/8
 • 1/2
 • 1
 • 1 1/4

local_shipping Fast shipping, Evergood hose supports wholesale and OEM orders. 25-35 days for timely delivery. Contact us soon to get latest price. 

Апликација Хидраулично црево со висок притисок SAE 100 R13

Хидраулично црево со висок притисок SAE 100 R13 се препорачува за услуга на хидрауличен систем со нафтени течности и течности со вода, или општа индустриска услуга. Долготрајниот капак е погоден за многу хидраулични апликации.

Структура на хидраулично црево со висок притисок SAE 100 R13

Хидраулично црево со висок притисок SAE 100 R13 е составено од три дела: внатрешна цевка, арматура од челична жица и навлака. Неговата внатрешна цевка е изработена од гума од врвна марка Кореја LG, со што хидрауличкото црево SAE100 R13 има супер отпорност на масло во испорака на нафтени хидраулични масла. Арматурата е изработена од повеќе слоеви на спирална челична жица со голема затегнувачка и висока јачина во наизменична насока, што го прави хидрауличното црево SAE100 R13 да има многу висок работен притисок. Обвивката е изработена од високо квалитетна синтетичка гума SBR, што го прави SAE100 R13 хидрауличното црево фино отпорно на абразија, корозија, временски услови, озон, стареење итн.

спецификација sae 100 r13 обезбедена од производителот на црева Evergood

Квалитет на хидраулично црево со висок притисок SAE 100 R13

 1. Надминете го SAE 100 R13 стандардот
 2. 100% отпорни на масло
 3. Тест за работен притисок од 4 пати
 4. Импулсен тест
 5. Компактна конструкција на цревото SAE 100 R13
 6. Мека во флексибилноста
 7. Парична казна-отпор
 8. Анти-стареење
 9. Униформа дебелина на wallидот
 10. Подолг век на траење
 11. Антикорозивна
 12. CE, ISO, SGS, MSHA итн., Гарантиран квалитет

Хидраулично црево со висок притисок SAE 100 R13 Пакување

 • Шарени најлонски ленти завиткани калеми
 • Транспарентна ПВЦ морска достојна лента завиткана калеми
 • Пластични макари за црево
 • Дрвени макари за црево
 • Палети со калеми за црева
 • Дрвена кутија со калеми за црева

Хидраулично црево со висок притисок SAE 100 R13 Време на испорака

 • Помалку од 500 метри SAE 100 R13 ќе се испорача во рок од 7 дена

Најчесто поставувани прашања хидраулично црево со висок притисок SAE 100 R13

П: Дали обезбедувате примерок за хидраулично црево SAE 100 R13? Дали е бесплатно или дополнително?

О: Да, може да го понудиме примерокот бесплатно, но да не ги платиме трошоците за испорака.

П: Кои се вашите услови за плаќање?

О: Износ <= 1000USD, 100% однапред. Износ> = 1000USD, 30% T / T однапред, билансот се плаќа пред пратката.

Ако имате посебно барање, pls слободно контактирајте не!

П: Можете ли да имате OEM SAE 100 R13 марка за хидраулични црева? Може ли ОЕМ е работен притисок?

О: Да, можеме слободно да го прилагодиме вашиот бренд, но MOQ е 5000M. Можете да измешате други модели на хидраулични црева во вашата нарачка. Ако го имате вашиот специјален работен притисок SAE 100 R13, детално посочете ни ги.

high pressure hydraulic hose
chat Comments (0)