снабдувач на хидраулични црева со висок притисок
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Хидраулично црево со висок притисок SAE 100 R15

Хидраулично црево со висок притисок SAE 100 R15 со 6 жици може да работи во многу сурова околина долго време. Компанијата LG LG гума има добра флексибилност и одлична отпорност на работните услови.

 • завиткајте
 • спирала
 • 4
 • 6
 • 3/4
 • 3/8
 • 1/2
 • 1
 • 1 1/4

local_shipping Fast shipping, Evergood hose supports wholesale and OEM orders. 25-35 days for timely delivery. Contact us soon to get latest price. 

Апликација Хидраулично црево со висок притисок SAE 100 R15

Спиралното хидраулично црево од челична жица SAE 100 R15 е широко користено во услови на работа под висок притисок и е погодно за хидраулични масла засновани на нафта.

Структура на хидраулично црево со висок притисок SAE 100 R15

SAE 100 r15 со висок притисок е составен од три дела: внатрешна цевка, арматура од челична жица и навлака. Цевката е изработена од синтетичка гума отпорна на црно масло, што го прави SAE 100 R15 цревото широко користено за испорака на нафтени хидраулични масла. Арматурата е изработена од повеќе слоеви на висока затегнувачка и висока јачина дебела спирална челична жица во наизменична насока, со што хидрауличното црево со спирално R15 има многу висок работен притисок Обвивката е изработена од високо квалитетна синтетичка гума, правејќи го цревото отпорно на абење, корозија, временски услови, озон, стареење и сечење.

6 жица sae 100 r15 спецификација од снабдувач на црева со висок притисок под притисок

Хидраулично црево со висок притисок SAE 100 R15 Квалитет

 1. Надминете го SAE 100 R15 стандардот
 2. Тест за работен притисок од 4 пати
 3. Импулсен тест
 4. Компактна конструкција на цревото SAE 100 R15
 5. Мека во флексибилноста
 6. Парична казна-отпор
 7. Анти-стареење
 8. Униформа дебелина на wallидот
 9. Подолг век на траење
 10. Антикорозивна
 11. CE, ISO, SGS, MSHA итн., Гарантиран квалитет

Хидраулично црево со висок притисок SAE 100 R15 Пакување

 • Шарени најлонски ленти завиткани калеми
 • Транспарентна ПВЦ морска достојна лента завиткана калеми
 • Пластични макари за црево
 • Дрвени макари за црево
 • Палети со калеми за црева
 • Дрвена кутија со калеми за црева

Хидраулично црево со висок притисок SAE 100 R15 Време на испорака

 • Помалку од 500 метри SAE 100 R13 ќе се испорача во рок од 7 дена

Најчесто поставувани прашања хидраулично црево со висок притисок SAE 100 R15

П: Дали обезбедувате SAE 100 R15 хидрауличен примерок од црево? Дали е бесплатно или дополнително?

О: Да, може да го понудиме примерокот бесплатно, но да не ги платиме трошоците за испорака.

П: Кои се вашите услови за плаќање на SAE 100 R15?

О: Износ <= 1000USD, 100% однапред. Износ> = 1000USD, 30% T / T однапред, билансот се плаќа пред пратката.

Ако имате посебно барање, pls слободно контактирајте не!

П: Може ли да имате OEM SAE 100 R15 марка за хидраулични црева? Може ли ОЕМ е работен притисок?

О: Да, можеме слободно да го прилагодиме вашиот бренд, но MOQ е 5000M. Можете да измешате други модели на хидраулични црева во вашата нарачка. Доколку имате посебен работен притисок SAE 100 R15, детално посочете ни ги.

high pressure hydraulic hose
Бренд на црево
Евергуд
Име на производот
Хидраулично црево
Место на потекло
Кина
Материјал
гума
Надворешна цевка
SBR синтетичка гума
Внатрешна цевка
НБР синтетичка гума
chat Comments (1)