sae 100 r7 хидраулично црево
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Термопластично црево SAE 100 R7

Термопластичното црево SAE 100 R7 е засилено со синтетички влакна со висок притисок. Супер флексибилност, висок притисок, анти-протекување, анти-абразија, најдобра цена!

 • мазна
 • црна
 • 3/8
 • 1/2
 • 1

local_shipping Fast shipping, Evergood hose supports wholesale and OEM orders. 25-35 days for timely delivery. Contact us soon to get latest price. 

Спецификација на термопластични црева SAE 100 R7

Термопластичното црево SAE 100 R7 е составено од три дела: внатрешна цевка, армирање на синтетички влакна и најлонска обвивка. Внатрешната цевка SAE 100 R7 е изработена од беспрекорна термопластична отпорна на масло, со што цревото е широко користено при испорака на нафтени хидраулични масла. Арматурата е синтетичко влакно со висок притисок, што го прави SAE 100 R7 цревото добро против истекување и против пукање. Обвивката е изработена од најлон со висока флексибилност, супер отпорна на хемикалии, импулс итн.

производители на термопластични црева со висок притисок во Кина

производители на висок притисок sae 100 r7 во Кина

Апликација за термопластични црева SAE 100 R7

Термопластичното црево SAE 100 R7 широко се користи за пренос на бензин, бензин Е85, дизел, моторно масло, керозин, хидраулично масло и масло за подмачкување. Широко се користи во инженерската машинерија, автомобилот, системот за гориво на моторот со внатрешно согорување.

Квалитет на термопластично црево SAE 100 R7

 1. Надминете го SAE 100 R7 стандард
 2. 100% отпорни на масло
 3. Тест за работен притисок од 4 пати
 4. Импулсен тест
 5. Компактна конструкција на цревото SAE 100 R7
 6. Мека во флексибилноста
 7. Парична казна беа отпорни
 8. Анти-стареење
 9. Униформа дебелина на wallидот
 10. Подолг век на траење
 11. Антикорозивна
 12. Висока јачина
 13. Ниско одржување
 14. Загарантиран квалитет на CE, ISO, SGS, итн

Пакување на термопластични црева SAE 100 R7

 • Шарени најлонски ленти завиткани калеми
 • Транспарентна ПВЦ морска достојна лента завиткана калеми
 • Пластични макари за црево
 • Дрвени макари за црево
 • Палети со калеми за црева
 • Дрвена кутија со калеми за црева

Време на испорака на термопластично црево SAE 100 R7

 • Помалку од 2000 метри SAE 100 R7 ќе се испорача во рок од 7 дена
 • Помалку од 10000 метри се испорачуваат во рок од 15 дена.
 • 1-2 полни контејнери ќе бидат доставени во рок од 35 дена.

Најчесто поставувани прашања за термопластично црево SAE 100 R7

П: Дали обезбедувате примерок од термопластично црево SAE 100 R7? Дали е бесплатно?

О: Да, можеме да го понудиме примерокот бесплатно, но да не ги оптоваруваме трошоците за испорака.

П: Кои се вашите услови за плаќање на SAE 100 R7?

О: Износ <= 2000USD, 100% однапред. Износ> = 2000USD, 30% T / T однапред, 70% салдо се плаќа пред пратката.

Ако имате посебно барање, pls слободно контактирајте не!

П: Можете ли да ја прилагодите брендот за термопластично црево SAE 100 R7?

О: Да, можеме слободно да го прилагодиме вашиот бренд, но MOQ е 5000M. Може да измешате други големини на термопластични црева во вашата нарачка.

thermoplastic hose
chat Comments (1)