sae 100 r8 цевка за термопластично црево
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Термопластично хидраулично црево со висок притисок SAE 100 R8

Термопластично црево со висок притисок SAE 100 R8 е засилено со синтетички влакна со висок притисок. Супер флексибилност, висок притисок, анти-протекување, анти-абразија, најдобра цена!

 • мазна
 • црна
 • 1/4
 • 3/8
 • 1/2

local_shipping Fast shipping, Evergood hose supports wholesale and OEM orders. 25-35 days for timely delivery. Contact us soon to get latest price. 

Спецификација на термопластична хидраулична црева со висок притисок SAE 100 R8

Термопластичното црево SAE 100 R8 е составено од три дела: внатрешна цевка, армирање на синтетички влакна и најлонска обвивка. Внатрешната цевка SAE 100 R8 е изработена од беспрекорна термопластична отпорна на масло, правејќи го цревото широко користено при испорака на нафтени хидраулични масла. Арматурата е синтетичко влакно со висок притисок, што го прави цревото SAE 100 R8 добро против истекување и против пукање. Навлаката е изработена од најлон со висока флексибилност, супер отпорна на хемикалии, временски услови, импулс итн.

производители на висок притисок sae 100r8 во Кина

Апликација за термопластични хидраулични црева со висок притисок SAE 100 R8

Термопластичното црево SAE 100 R8 широко се користи за пренос на бензин, бензин Е85, дизел, моторно масло, керозин, хидраулично масло и масло за подмачкување. Широко се користи во инженерската машинерија, автомобилот, системот за гориво на моторот со внатрешно согорување.

Квалитет на термопластична хидраулична црева со висок притисок SAE 100 R8

 1. Надминете го SAE 100 R8 стандардот
 2. 100% отпорни на масло
 3. Тест за работен притисок од 4 пати
 4. Импулсен тест
 5. Компактна конструкција на цревото SAE 100 R8
 6. Мека во флексибилноста
 7. Парична казна беа отпорни
 8. Анти-стареење
 9. Униформа дебелина на wallидот
 10. Подолг век на траење
 11. Антикорозивна
 12. Висока јачина
 13. Ниско одржување
 14. Загарантиран квалитет на CE, ISO, SGS, итн

Пакување на термопластични хидраулични црева со висок притисок SAE 100 R8

 • Шарени најлонски ленти завиткани калеми
 • Транспарентна ПВЦ морска достојна лента завиткана калеми
 • Пластични макари за црево
 • Дрвени макари за црево
 • Палети со калеми за црева
 • Дрвена кутија со калеми за црева

Време на испорака на термопластична хидраулична црева со висок притисок SAE 100 R8

 • Помалку од 2000 метри SAE 100 R8 ќе се испорача во рок од 7 дена
 • Помалку од 10000 метри се испорачуваат во рок од 15 дена.
 • 1-2 полни контејнери ќе бидат доставени во рок од 35 дена.

Најчесто поставувани прашања SAE 100 R8 термопластично хидраулично црево со висок притисок

П: Дали обезбедувате примерок од термопластично црево SAE 100 R8? Дали е бесплатно?

О: Да, можеме да го понудиме примерокот бесплатно, но да не ги оптоваруваме трошоците за испорака.

П: Кои се вашите услови за плаќање на висок притисок SAE 100 R8?

О: Износ <= 2000USD, 100% однапред. Износ> = 2000USD, 30% T / T однапред, 70% салдо се плаќа пред пратката.

Ако имате посебно барање, pls слободно контактирајте не!

П: Можете ли да ја прилагодите брендот за термопластично црево SAE 100 R8?

О: Да, можеме слободно да го прилагодиме вашиот бренд, но MOQ е 5000M. Може да измешате други големини на термопластични црева во вашата нарачка.

thermoplastic hydraulic hose
chat Comments (2)