двојно термопластично хидраулично црево
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Двојни термопластични хидраулични црева

 • мазна
 • црна
 • 1/4
 • 3/8
 • 1/2

local_shipping Fast shipping, Evergood hose supports wholesale and OEM orders. 25-35 days for timely delivery. Contact us soon to get latest price. 

Спецификација на двојни термопластични хидраулични црева за хидраулични црева

Двојно термопластично хидраулично црево е составено од три дела: внатрешна цевка, армирање на синтетички влакна и најлон капак. Внатрешна цевка за двојни термопластични хидраулични црева е изработена од термопластична отпорна на лесни масла, правејќи го цревото широко користено за испорака на хидраулични масла засновани на нафта. Арматурата е синтетичко влакно со висок притисок, што го прави цревото близнак SAE 100 R8 / R7 добро против истекување и против пукање. Навлаката е изработена од најлон со висока флексибилност, супер отпорна на хемикалии, временски услови, импулс итн.

производители на термопластични црева со висок притисок во Кина

Апликација за двојни термопластични хидраулични црева

Двојно термопластично црево SAE 100 R7 / R8 широко се користи за пренос на бензин, бензин Е85, дизел, моторно масло, керозин, хидраулично масло и масло за подмачкување. Широко се користи во инженерската машинерија, автомобилот, системот за гориво на моторот со внатрешно согорување.

Квалитет на двојни термопластични хидраулични црева

 1. Надминете го SAE 100 R8 / R7 стандард
 2. 100% отпорни на масло
 3. Тест за работен притисок од 4 пати
 4. Импулсен тест
 5. Компактна конструкција на термопластично црево
 6. Мека во флексибилноста
 7. Парична казна беа отпорни
 8. Анти-стареење
 9. Униформа дебелина на wallидот
 10. Подолг век на траење
 11. Антикорозивна
 12. Висока јачина
 13. Ниско одржување
 14. Загарантиран квалитет на CE, ISO, SGS, итн

Пакување на термопластични хидраулични црева со висок притисок SAE 100 R8

 • Шарени најлонски ленти завиткани калеми
 • Транспарентна ПВЦ морска достојна лента завиткана калеми
 • Пластични макари за црево
 • Дрвени макари за црево
 • Палети со калеми за црева
 • Дрвена кутија со калеми за црева

Време на испорака на двојни термопластични хидраулични црева

 • Помалку од 2000 метри Twin SAE 100 R8 / R7 ќе се испорача во рок од 7 дена
 • Помалку од 10000 метри се испорачуваат во рок од 15 дена.
 • 1-2 полни контејнери ќе бидат доставени во рок од 35 дена.

Најчесто поставувани прашања за двојни термопластични хидраулични црева

П: Дали обезбедувате двоен термопластичен хидрауличен примерок од црево? Дали е бесплатно?

О: Да, можеме да го понудиме примерокот бесплатно, но да не ги оптоваруваме трошоците за испорака.

П: Кои се условите за плаќање на близнак термопластично црево со висок притисок?

О: Износ <= 2000USD, 100% однапред. Износ> = 2000USD, 30% T / T однапред, 70% салдо се плаќа пред пратката.

Ако имате посебно барање, pls слободно контактирајте не!

П: Дали можете да направите бренд со близнаци SAE 100 R8 / R7 термопластични црева?

О: Да, можеме слободно да го прилагодиме вашиот бренд, но MOQ е 5000M. Може да измешате други големини на термопластични црева во вашата нарачка.twin hydraulic hose
chat Comments (1)