Хидраулично црево со висок притисок од 4 жици
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

4 Хидраулично црево со висок притисок на жица

4 жично хидраулично црево со многу висок притисок, работен притисок може да достигне до 700 бари. MSHA квалитет со добра флексибилност, анти-пламен, компактна структура. Само неколку долари за да купите една ролна.

  • завиткајте
  • спирала
  • 4
  • 3/4
  • 3/8
  • 1/2
  • 1

local_shipping Fast shipping, Evergood hose supports wholesale and OEM orders. 25-35 days for timely delivery. Contact us soon to get latest price. 

НЕ Скејв хидраулично црево со висок притисок

Апликациите со барање како индустриска и стационарна и мобилна опрема на автопат и надвор од неа, бараат цврсти хидраулични црева под висок притисок за да се заврши работата. Evergood спиралните хидраулични црева со 4 и 6 жици се совршени решенија за максимална издржливост и долготрајни перформанси дури и во најтешките услови.

Производители на цевки од црева со висок притисок од 1 инч

high pressure hydraulic hose suppliers
Бренд на црево
Евергуд
Име на производот
Хидраулично црево
Место на потекло
Кина
Материјал
гума
Надворешна цевка
SBR синтетичка гума
Внатрешна цевка
НБР синтетичка гума
Засилување
жица со висока затегнувачка челик
Најголем попуст на хидраулични црева
Поддршка
Сертификација
ISO, CE, MSHA, SGS
Пакување
Бела, сина, жолта, транспарентна, итн
Хидраулична служба за црево
Достапно
chat Comments (1)