тракторска хидраулична цевка за црево
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Хидраулично црево за трактор

Хидраулично црево за топла продажба SAE 100 R2AT со долг век на траење и мало одржување што вреди по ваш избор.

  • плетенка
  • 1/4
  • 3/4
  • 3/8
  • 1/2

local_shipping Fast shipping, Evergood hose supports wholesale and OEM orders. 25-35 days for timely delivery. Contact us soon to get latest price. 

Големина на хидраулични црева за трактор во топла продажба

При избор на хидраулично црево на трактор, клиентите ќе посветат големо внимание на неговиот работен притисок и големина.

Следното препорачано од компанијата за хидраулични црева Evergood е широко користено во трактори. Се надевам дека ќе го додадете во планот за набавка.

Она што го работам е продажба, но правам пријатели. Се додека ми верувате, јас дефинитивно ќе ви дадам најголем попуст и најдобра услуга. Проверете ги параметрите подолу, ако ви требаат други големини, ги имаме и ние.

Детали за хидраулични црева за трактор во топла продажба

Големина: 3/8 ин. Дијаметар

Стандард: Хидраулично црево SAE 100R2AT

Работен притисок: Максимален работен притисок од 4.000 PSI

OEM услуга: Поддржете сопствена боја, работен притисок, температура и склоп на цревото на тракторот. Компанијата Евегуд може да стегне 3/8 внатре. НПТ Тема за машки цевки на секој крај.

Карактеристика: 100% отпорен на масло, супер абразија, долг работен век, мало одржување

флексибилен производител на цевки за напојување на трактор хидраулично црево

производител на цевки за хидраулични црева трактор хидраулично црево

tractor hydraulic hose
Име на производот
Хидраулично црево
Место на потекло
Кина
Материјал
гума
Надворешна цевка
SBR синтетичка гума
Внатрешна цевка
НБР синтетичка гума
Опсег на температура
- 40 степени до +100 степени
Засилување
жица со висока затегнувачка челик
Најголем попуст на хидраулични црева
Поддршка
Сертификација
ISO, CE, MSHA, SGS
Должина по ролна
50 FT / 100 FT / 200 FT / 50M / 100 M
Хидраулична служба за црево
Достапно
Примена на хидраулични црева
Тешка машинерија и земјоделска механизација, како багер JCB, ви forушкар, трактор, камион,
chat Comments (0)