плетено хидраулично црево sae 100 r1at
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Напојување на хидраулични црева DIN EN853 1SN / SAE 100 R1AT

Водечки производител на хидраулични црева плетени во жица во Кина поддржува прилагодено хидраулично црево за sae 100 r1 at / en 853 1sn. Компактната структура на цревото може да го намали ризикот од истекување на цревото и да нема повеќе грижи за тоа како да го поправите. Само треба 20-35 дена да се испраќаат по море на пазарот во Аиса. Овде можете да најдете најдобар производител на хидраулични црева со резонантна цена и супериорен квалитет .

  • мазна
  • завиткајте
  • плетенка
  • 1/4
  • 3/8
  • 1/2
  • 1

local_shipping Fast shipping, Evergood hose supports wholesale and OEM orders. 25-35 days for timely delivery. Contact us soon to get latest price. 

Ние сме производител на хидроалско црево во Кина, кои снабдуваат хидраулично црево со плетенка и хидраулично црево со спирала. За свежа рака, тие не знаат што е хидраулично црево.

Wireичен плетен хидрауличен црево SAE 100 R1AT / 1SN Апликација:

Едно жично плетено хидраулично црево препорачано за хидраулични линии за масло со среден притисок. Има широк спектар на апликации, одличен квалитет, целосни спецификации.Погоден за инженерска конструкција, подигнување и транспорт, металуршки фалсификување, рударска опрема, бродови, машини за инјектирање, земјоделски машини итн.

Хидраулично црево плетено со жица SAE 100 R1AT / 1SN Квалитет

Ги исполнува или ги надминува барањата на SAE 100R1 Type AT EN 853 1SN. MSHA одобрен. Супериорен квалитет, фабричка цена, брза испорака, поддршка на сопствени услуги за хидраулично црево.

Спецификација и карактеристики на жично плетено хидраулично црево SAE 100 R1AT / 1SN

жичана плетенка sae 100 r1 по спецификација од производители на хидраулични црева

r1 на добавувачи на хидраулични црева од 1sn направени во Кина

производители на хидраулични црева со висок притисок во Кина

r1 r2 добавувачи на хидраулични црева во близина на мене

врвна фабрика за хидраулични црева во Кина

прилагодени склопови на хидраулични црева

wire braided hydraulic hose manufacturer
Бренд на црево
Евергуд
Место на потекло
Кина
Материјал
гума
Надворешна цевка
SBR синтетичка гума
Внатрешна цевка
НБР синтетичка гума
Опсег на температура
- 40 степени до +100 степени
Засилување
жица со висока затегнувачка челик
Најголем попуст на хидраулични црева
Поддршка
Сертификација
ISO, CE, MSHA, SGS
Должина по ролна
50 FT / 100 FT / 200 FT / 50M / 100 M
Пакување
Бела, сина, жолта, транспарентна, итн
Хидраулична служба за црево
Достапно
Примена на хидраулични црева
Тешка машинерија и земјоделска механизација, како багер JCB, ви forушкар, трактор, камион,
MOQ
1000 метри
chat Comments (3)