Хидраулично црево со висок притисок DIN 20023 4SP / EN 856 4SP
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Хидраулично црево со висок притисок DIN 20023 4SP / EN 856 4SP

Висок притисок антимилиони импулсни хидраулични црева EN стандард и DIN стандард 4sp. 1 година гаранција , не грижете се за поправка на хидраулични црева. Добра флексибилност, високо анти-корозивна, анти-абразивна, анти-стареењето, итн.

  • завиткајте
  • спирала
  • 4
  • 3/8
  • 1/2
  • 1
  • 1 1/4

local_shipping Fast shipping, Evergood hose supports wholesale and OEM orders. 25-35 days for timely delivery. Contact us soon to get latest price. 

Апликација Хидраулично црево со висок притисок DIN 20023 4SH / EN 856 4SP

Хидраулично црево со висок притисок DIN EN 856 4SH / EN 856 4SP се препорачува за услуга на хидрауличен систем со течности за нафта и вода-база, или општа индустриска услуга. Долготрајниот капак е погоден за многу мобилни хидраулични апликации.

Структура на хидраулично црево со висок притисок DIN 20023 4SH / EN 856 4SP

Хидраулично црево со висок притисок DIN 20023 4SP / EN 856 4SP е составено од три дела: внатрешна цевка, засилување на челична жица и навлака. Неговата внатрешна цевка е изработена од врвна марка Кореја LG, правејќи 4 жични хидраулични црева 4SP со супер отпорност на масло во испорака на нафтени хидраулични масла. Арматурата е изработена од повеќе слоеви на спирална челична жица со голема затегнувачка и висока цврстина во наизменична насока, што го прави спиралното 4SP хидраулично црево да има многу висок работен притисок. Обвивката е изработена од високо квалитетна синтетичка гума SBR, со што хидрауличното црево 4SP е ситно отпорно на абење, корозија, временски услови, озон, стареење итн.

4 спецификација на хидрауличното црево

Производители на хидраулични црева со висок притисок од 4 жици

4 добавувачи на хидраулични црева за жици во Русија

4 жични производители на хидраулични црева со висок притисок 4sh 4sp во Кина

high pressure hydraulic hose
Име на производот
Хидраулично црево
Место на потекло
Кина
Материјал
гума
Надворешна цевка
SBR синтетичка гума
Внатрешна цевка
НБР синтетичка гума
Засилување
жица со висока затегнувачка челик
Најголем попуст на хидраулични црева
Поддршка
Сертификација
ISO, CE, MSHA, SGS
Должина по ролна
50 FT / 100 FT / 200 FT / 50M / 100 M
Пакување
Бела, сина, жолта, транспарентна, итн
Хидраулична служба за црево
Достапно
Примена на хидраулични црева
Тешка машинерија и земјоделска механизација, како багер JCB, ви forушкар, трактор, камион,
MOQ
1000 метри
chat Comments (1)