Хидраулично црево од 1 инч со 4 жици
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Хидраулично црево од 1 инч 4 жица EN 856 4SH

Хидраулично црево од 1 инч 4 жица EN 856 4SH е 10 пати поотпорно на абење од стандардните хидраулични црева. Подолг век на траење со сигурност.

 • спирала
 • 4
 • сина
 • црвено
 • црна
 • жолто
 • ОЕМ

local_shipping Fast shipping, Evergood hose supports wholesale and OEM orders. 25-35 days for timely delivery. Contact us soon to get latest price. 

Хидраулично црево од 1 инч 4 жица EN 856 4SH

Хидраулично црево од 1 инч 4 жица EN 856 4SH е 10 пати поотпорно на абење од стандардните хидраулични црева.

Максималниот работен притисок е 5500PSI. внатрешна цевка со висока отпорност на масло може да пренесе хидраулични флуиди на база на минерално масло и синтетичко масло, емулзии на вода-вода, мазива за растително и минерално масло, итн   

Опсег на температура: -40 ℃ до 125

4 жично хидраулично црево EN 856 4SH Популарна големина

 • Хидраулично црево од 1/2 инчи 4SH
 • 3/8 инчно 4sh хидраулично црево
 • 3/4 инчен 4sh хидраулично црево
 • Хидраулично црево од 1 инч
 • 1 1/4 инчен хидраулично црево 4sh

Ако сте бруцош во индустријата за црева, компанијата Евергуд ве советува да купувате повеќе овие популарни големини. Не само што се користи хидрауличното црево од 1 инч, туку се препорачуваат и други препорачани големини.

Производителите на цевки за црева снабдуваат din 2003 4sh

 1 inch 4 wire hydraulic hose
Бренд на црево
Евергуд
Име на производот
Хидраулично црево
Место на потекло
Кина
Материјал
гума
Надворешна цевка
SBR синтетичка гума
Внатрешна цевка
НБР синтетичка гума
chat Comments (1)