mk Производители на хидраулични црева од 857 1 с
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Хидраулично црево за плетенка од жица DIN EN 857 1SC

Компактен структура со една жица плетенка EN 857 1SC хидраулична конструкција на црево. Добра флексибилност, високо анти-абразија, анти-корозија, подолг век на траење. Супериорен квалитет, фабричката цена е вашиот најдобар избор.

 • завиткајте
 • плетенка
 • 1/4
 • 3/8
 • 1/2
 • 1

local_shipping Fast shipping, Evergood hose supports wholesale and OEM orders. 25-35 days for timely delivery. Contact us soon to get latest price. 

Конструкција на хидраулично црево од жичен плетенка DIN EN 857 1SC

Хидраулична цевка: фина синтетичка гума отпорна на масло, екструдирана целина без споеви, со униформа дебелина

Зајакнување: Челична жица со висока затегнувачка челична плетенка

Навлака: Црна, синтетичка гума покриена со полиетиленски филм, со висока абразија, масла и отпорност на околина

Темп. опсег: -40 ° C + 100 ° C

Тип на црево
Лична карта
ОД
Работен притисок
Притисок на рафал
БР
Цртичка
Инчи
мм
мм
MPa
ПСИ
MPa
ПСИ
мм
1SC-04
1/4 "
6.4
13,5
22.5
3263 година
90
13050 година
75
1SC-05
5/16 "
7.9
14.5
21.5
3118 година
85
12325
85
1SC-06
3/8 "
9,5
16,9
18.0
2610 година
72
10440 година
90
1SC-08
1/2 "
12,7
20.4
16.0
2320 година
64
9280 година
130
1SC-10
5/8 "
15,9
13.0
13.0
1885 година
52
7540 година
150
1SC-12
3/4 "
19.1
26.7
10,5
1523 година
42
6090 година
180
1SC-16
1 "
25.4
34,9
8.7
1262 година
35.2
5075 година
230

Wireична плетенка Хидраулично црево DIN EN 857 1SC апликација

Засилени хидраулични црева за плетење со жица 1SC за ниско-средни линии под притисок со ограничувања на инсталацијата и пилот линии во екстремни услови на абразија.

Хидраулично црево за плетенка од жица DIN EN 857 1SC Квалитет

 1. Надминете го EN 857 1SC стандардот
 2. Тест за работен притисок 3 пати
 3. Импулсен тест
 4. Компактна конструкција на цревото 1SC
 5. Мека во флексибилноста
 6. Парична казна-отпор
 7. Анти-стареење
 8. Униформа дебелина на wallидот
 9. Подолг век на траење
 10. Антикорозивна
 11. Загарантиран квалитет на CE, ISO, SGS, итн

половина инч цена на хидраулични цевки

четврт инчен мобилен хидрауличен црево en 857 1sc

Хидраулично црево со жичен плетенка DIN EN 857 1SC Пакување

 • Шарени најлонски ленти завиткани калеми
 • Транспарентна ПВЦ морска достојна лента завиткана калеми
 • Пластични макари за црево
 • Дрвени макари за црево
 • Палети со калеми за црева
 • Дрвена кутија со калеми за црева

пакување со хидраулично црево со висок притисок од половина инч

Хидраулично црево за плетенка за жици DIN EN 857 1SC Време на испорака

 • Помалку од 1000 метри ќе се испорача во рок од 7 дена;
 • Помалку од 10000 метри се испорачуваат во рок од 15 дена.
 • 1-2 полни контејнери ќе бидат доставени во рок од 35 дена.

Wireичен плетен хидрауличен црево DIN EN 857 1SC Најчесто поставувани прашања

П: Дали ви доставуваме примероци за хидраулични црева од EN 857 1sc? дали е бесплатно или дополнително?

О: Да, можеме да го понудиме примерокот бесплатно, но не ги плаќаме трошоците за испорака.

П: Кои се вашите услови за плаќање?

О: Износ <= 1000USD, 100% однапред. Износ> = 1000USD, 30% T / T однапред, салдото треба да се плати пред пратката.

Ако имате посебно барање, pls слободно контактирајте не!

hydraulic hose manufacturers
chat Comments (0)