хидраулично црево за масовно завиткување sae100r2at 2sn
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Хидраулична фабричка опрема DIN EN 853 2SN / SAE100 R2 AT

Како водечка фабрика за хидраулични црева, ние користиме гумена марка Кореја LG за производство. Строгата контрола на квалитетот може да гарантира истекување на цревото и 100% отпорен на масло, отпорен на импулси, отпорен на абење итн. Долгиот век на траење на хидрауличното црево ви помага да ги намалите шансите за поправка .

  • мазна
  • завиткајте
  • плетенка
  • 2
  • сина
  • црна
  • 1/4
  • 3/8
  • 1/2
  • 1

local_shipping Fast shipping, Evergood hose supports wholesale and OEM orders. 25-35 days for timely delivery. Contact us soon to get latest price. 

Хидраулично црево плетено со жица SAE 100 R2AT / 2SN Квалитет

При избор на хидраулично црево со жичано плетење, треба да ги земете предвид рејтингот на притисокот, температурниот опсег, материјалот на капакот и дијаметарот на свиткување меѓу другите фактори што ги применивте. Фабрички изработено 2 жично плетено хидраулично црево SEA 100 R2AT / EN 853 2SN, го надминува SAE (општество на автомобилска индустрија Инженери) и EN 853 германски стандарди и спецификации. Внатрешна цевка за синтетичка гума со два слоја арматура за затегнување на челична жица со плетенки и масло, озон, отпорен на абење и синтетичка гума од надворешен капак.

Wireичен плетен хидрауличен црево SAE 100 R2AT / 2SN Апликација:

SEA100 R2AT / 2SN се користи за услуга под висок притисок со нафтени базирани хидраулични течности, вода, воздух, вода-гликол, вода-масло, отпорни на пожар хидраулични течности, маснотии за масло, лубриканти, сурова и мазут. Хидрични флејди, како што се пренесување на машински багер, ви forушкар, трактор, камион, итн.

Спецификација и карактеристики на жично плетено хидраулично црево SAE 100 R2AT / 2SN

спецификации за хидраулични црева 100 r2at 2sn

sae 100 r2 на 2sn снабдувачи на хидраулични црева за завиткување

sae100r2at 2sn фабрика за хидраулични црева во Кина

производители на цевки за хидраулични црева sae100 r2at 2sn 1at

производители на хидраулични црева со висок притисок во Кина

wire braid hydrualic hose pipe
Бренд на црево
Евергуд
Име на производот
Хидраулично црево
Место на потекло
Кина
Материјал
гума
Надворешна цевка
SBR синтетичка гума
Внатрешна цевка
НБР синтетичка гума
Опсег на температура
- 40 степени до +100 степени
Засилување
жица со висока затегнувачка челик
Најголем попуст на хидраулични црева
Поддршка
Сертификација
ISO, CE, MSHA, SGS
Должина по ролна
50 FT / 100 FT / 200 FT / 50M / 100 M
Пакување
Бела, сина, жолта, транспарентна, итн
Хидраулична служба за црево
Достапно
Примена на хидраулични црева
Тешка машинерија и земјоделска механизација, како багер JCB, ви forушкар, трактор, камион,
MOQ
1000 метри
chat Comments (3)